paykasa

paykasa

Paykasa nedir ?

Paykasa ön ödemeli olarak satın alınan, kart üzerinde bulunan 16 haneli ( pin ) numaraları ile özellikle çevrimiçi alışveriş için tasarlanmış, tek kullanımlık sanal karttır. Sorunsuz kullanıcı deneyimi hedeflenmiştir.

Avantajları nelerdir ?
  • Kart kullanım sırasında her hangi bir komisyon alınmaz.
  • Alışveriş sırasında kişisel bilgileriniz sorulmaz.
  • Tek kullanımlık olduğu için kullanıldıktan sonra pin numaraları geçersiz olur.
  • Her kartın pin numaraları benzersizdir. %100 güvenlik sağlar.
  • Çevrimiçi alışveriş sitelerinde yoğun olarak kullanılır.

paykasa nasıl alınır

Paykasa nasıl alınır ?

Kartı almak istediğinizde her ülkenin kendi distribütörü veya satış temsilcilikleri aracılığı ile temin edebilirsiniz. Yetkili firmalar resmi internet sitesinde yayınlanmıştır. Kart satın almak için iletişime geçtiğiniz firma sizi yönlendirerek işlem aşamaları hakkında size gerekli bilgileri vermektedir. Kısaca bu aşamalar; istediğiniz kart miktarını talep etmeniz, ücretini size bildirilen banka hesaplarına yatırıldıktan sonra pin numaraları tarafınıza iletilmektedir. Kart alımı sırasında hiçbir firma sizden kişisel bilgilerini istemez.

paykasa nasıl kullanılır

Paykasa nasıl kullanılır ?

Alışveriş yaptığınız sitede ki ödeme seçenekleri içinde paykasa ile ödeme seçeneğini seçip, elinizde bulunan kart üzerinde ki 16 haneli pin numarasını gerekli alana girerek kısa bir onay süresi beklemeniz gerekiyor. Ortalama 5 saniye içinde onaylanan kart numaralarına denk gelen miktarla alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz. Peki, satın alacağınız ürün kart bedelinden daha ucuzsa ne olacak? İşlem sırasında girdiğiniz kart miktarı o sitedeki hesabına tam olarak yatmaktadır. Sonra ki alışverişlerinizde kalan bu miktarı da rahatlıkla kullanabilmektesiniz. Ayrıca bazı sitelerde kalan miktar size yeni kart olarak iade edilmektedir.

paykasa onay

Nerelerde geçmektedir?

Pek çok alışveriş ve oyun sitelerinde bu kartı kullanabilmektesiniz. Yetkili firmalardan kartın nerelerde kullanılabildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca kartı üreten firma kullanmak istediğiniz siteyi bildirdiğiniz taktirde o firma ile iletişime geçerek anlaşma imzaladığını bildirmiştir.

Kullanırken ilave bir masraf çıkar mı?

Kartınızı kullanırken hiçbir site sizden komisyon veya benzeri bir masraf istemez. Satın aldığınız karttaki miktar ne ise o miktar kadar alışveriş yapabilirsiniz.

Paykasa kartı yeniden doldurulabilir mi?

Paykasa tek kullanımlık bir kart olduğu için kullandıktan sonra tekrar doldurtamazsınız. Yeniden kart tedarik etmeniz gerekmektedir. Yeni kartla birlikte tekrar benzersiz 16 hanesi pin numarası gelmektedir.

Satın almak için yaş sınırı var mıdır?

Kartı satın almak için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Paykasa bozum

Kullanmadığınız kartınızı gene yetkili firmalar üzerinden bozarak isteğiniz para birimine çevirebilirsiniz.

Kullanım kısıtlaması var mı?

Paykasa kartın kumar ve illegal sitelerde kullanılması yasaktır. Bunun dışında bir kısıtlama yoktur.